SALDA GÖLÜ -PAMUKKALE TURUTÜRKİYE'DE İLK VE TEK DÜNYADAKİ MARSA YOLCULUK SALDA GÖLÜ KAKLIK MAĞARASI
PAMUKKALE TURU AÇIK BÜFE ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL 99.TL
BU ÜCRET BEĞENİP PAYLAŞIM YAPAN MISAFIRLERIMIZ ICIN GECERLIDIR DIGER TURLU UCRETIMIZ 110.TL

22:00 KSK ANIT-22:20 BORNOVA METRO-22.45 Ş.YER TANSAŞ-23:00 ÜÇYOL METRO:23:20 ÜÇKUYULAR SHELL BENZINLIK-23:45 GAZİEMİR MİGROS ÖNÜNDEN
SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZİ ALARAK YOLCULUĞUMUZA BAŞLIYORUZ. YOLDA VERECEĞİMİZ MOLANIN ARDINDAN SABAHIN İLK IŞIKLARIYLA BERABER BEMBEYAZ KUMSALLARI İLE TÜRKİYE'NİN MALDİVLERİ OLARAK BİLİNEN SALDA GÖLÜNE VARIYIORUZ.
ÜLKEMİZİN EN DERİN GÖLLERİNDEN OLAN, TOPRAK YAPISININ SAHİP OLDUĞU MİNARELLER SAYESİNDE SUYUNUN BİR ÇOK CİLT HASTALIĞINA İYİ GELDİĞİ BİLİNEN, MAVİ RENGİN HER TONUNU GÖREBİLDİĞİNİZ, SALDA GÖLÜ ÇEVRESİNDE YAPACAĞIMIZ KEYİFLİ VE HUZURLU KAHVALTI SONRASINDA GÖL ÇEVRESİNİ KEŞFETMEK, GEÇİRECEĞİMİZ GÜZEL DAKİKALARI FOTOĞRAFLAMAK İÇİN SERBEST ZAMANIMIZI DEĞERLENDİRİYORUZ, YAKLASIK 2 SAAT SERBEST ZAMANDA SALDA GÖLÜNÜN TADINI ÇIKARIYORUZ DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ GÖLDE YÜZME KEYFİNİ YAŞAYABİLİR.
DAHA SONRA KAKLIK MAĞARASINI GEZMEK İÇİN HAREKET EDIYORUZ. ORTALAMA 1 SAATLİK YOLCULUĞUMUZ SONRASI. DENİZLİNİN HONAZ İLÇESİNDEKİ KAKLIK MAĞARASINA ULAŞIYORUZ. KAKLIK MAĞARASI DAMLATAŞI, SARKITLARI VE DİKİTLERİYLE SÜSLÜ OLUP,PAMUKKALEDE BULUNAN TRAVERTENLERE BENZER ,TRAVERTEN BASAMAKLARIYLA EŞİNE RASTLANMAZ GÜZELLİKTE OLUP, KÜÇÜK PAMUKKALE VEYA MAĞARA PAMUKKALE OLARAK ADLANDIRILMAKTADIR.
MAĞARA İÇERİSİNDE BOL MİKTARDA TERMAL SU BULUNMAKTADIR.BERRAK, RENKSİZ VE KÜKÜRT KOKULU OLAN BU SU VARLIĞI BAZI CİLT HASTALIKLARINA İYİ GELDİĞİ BİLİNMEKTEDİR.KAKLIK MAĞRASI GEZİMİZDEN SONRA ORTALAMA 1 SAATLİK YOLCULUĞUMUZ ARDINDAN TÜRK TURİZMİNİN GÖZBEBEĞİ PAMUKKALE HİYERAPOLİS ÖREN YERİNE GEÇİYORUZ.
ROMA İMPARATORLUĞUNUN EN ÖNEMLİ KENTLERİNDEN OLAN HİYERAPOLİS ANTİK KENTİ PANORAMİK OLARAK GÖRDÜKTEN SONRA YÜZDE YÜZ DOĞAL KAYNAK SUYU İLE İNSAN SAĞLIĞINA FAYDALARI KANITLANMIŞ OLAN PAMUKKALE TRAVERTENLERİ VE ANTİK HAVUZDA SERBEST VAKTİMİZİ DEĞERLENDİRİYORUZ.
GÜN BATIMININ EŞSİZ MANZARASI EŞLİĞİNDE ARAÇLARIMIZA BİNMEK ÜZERE ANTİK KENTİ TERK EDİYORUZ

YOLDA VERECEĞİMİZ OLAĞAN MOLALARIN ARDINDAN SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZİ ALDIĞIMIZ NOKTALARA BIRAKARAK BİR BAŞKA DRAGON TURİZM ETKİNLİĞİNDE GÖRÜŞMEK ÜZERE VEDALAŞIYORUZ...


ÜCRET: KİŞİ BAŞI AÇIK BÜFE ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL 99.TL
REZ: 0232 426 00 69- 0555 386 36 72

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      534 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın